Študenti KAaA znovu úspešne tlmočili na prestížnom podujatí

V dňoch 10.-11. mája 2017 sa absolvujúci študenti Katedry anglistiky a amerikanistiky FF UPJŠ zúčastnili v pozíciách už komerčných tlmočníkov na konferencii TechSummit & Gadget Expo Bratislava 2017,  ktorá sa konala v priestoroch hotela Crown Plaza Bratislava. Jej orgnizátorom bola firma Future Proof s.r.o, Smart City HUB. Konferenciu TechSummit 2017 slávnostne otvoril podpredseda vlády pre investície a informatizáciu pán Peter Pellegrini a záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo hospodárstva SR.

Konferencia bola zameraná na technické vymoženosti, inovácie a napredovanie v takmer každej oblasti života s cieľom vytvoriť možnosti pre rokovania, networking a synergie všetkých zainteresovaných strán od zástupcov štátu, cez podnikateľov, inovátorov, univerzity, vedcov až po v posledných rokoch tak často spomínané startupové spoločnosti. Súčasťou podujatia bolo aj niekoľko subkonferencií zameraných na: Cyber Security 2.0, Smart City, Internet of Things, Health/Bio Tech, Startup Stage, Industry 4.0. Taktiež nechýbala ani business meetings platforma B2B matching a networking.

 

V prvom rade už svoju vlastnú tlmočnícku značku, stále však ešte aj našu katedru, skvelo reprezentovali naši o chvíľu už absolventi: Bc .Viktória Bančanská, Bc. Zuzana Eperješiová, Bc. Juraj Majcher, Bc. Patrícia Miháliková a Bc. Lukáš Motičák.

 

Bc. Juraj Majcher

PhDr. Slávka Janigová, PhD.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s